Dlaczego warto wybierać ubezpieczenia na życie przez Internet

931531950-20.jpg

Najczęściej klienci wybierają najlepsze ubezpieczenie na życie kierując się rankingiem ubezpieczeń czy renomą towarzystwa ubezpieczeniowego. Jednak warto poznać rodzaje ubezpieczeń na życie, aby zdecydować się na ubezpieczenie, które nie tylko zapewni rodzinie wypłatę świadczenia po śmierci ubezpieczonego, ale również będzie chronić jego samego.

Ubezpieczenia u agenta kontra ubezpieczenia dostępne online
Coraz popularniejsze wśród klientów są ubezpieczenia na życie przez Internet. O zakupie ubezpieczenia online decydują przede wszystkim względy praktyczne i finansowe – przez Internet można dowolnie konfigurować własną polisę, wskazując wysokość sumy ubezpieczenia oraz dokupując dodatkowe polisy na życie, np. NNW czy polisy na wypadek zachorowania na poważne schorzenie. Dodatkowym atutem zakupu online może być premiowanie za opłacenie składki za cały rok czy za wybór metody płatności.

Nie tylko na życie
Choć polisa na życie kojarzy się ze świadczeniem, wypłacanym po śmierci ubezpieczonego, ubezpieczenie na życie może gwarantować również wypłatę świadczenia po dożyciu przez ubezpieczonego do określonego w umowie wieku. Takie polisy są polisami na życie i dożycie. W przypadku dzieci rodzice wybierają polisy posagowe, które również mogą być oparte na polisie na życie. W tym przypadku świadczenie wypłacane jest po uzyskaniu przez dziecko pełnoletniości.