Jak wybrać ubezpieczenie indywidualne na życie?

ubezpieczenie indywidualne na życie

Jak wybrać ubezpieczenie indywidualne na życie?

Wybór ubezpieczenia nie dla każdego jest sprawą oczywistą. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują szereg możliwości, pakietów, usług dodatkowych. Ponadto pojawiają się również haczyki na które łatwo się złapać nie znając do końca charakterystyki konkretnej polisy. Agent ubezpieczeniowy zawsze będzie twierdził, że jego oferta jest najlepsza. Jak nie dać się oszukać i dobrze wybrać?

Stosunek ceny do zapewnionej ochrony w ubezpieczeniu

Tanie ubezpieczenie kusi. Jednak czy warto wybierać ubezpieczenie indywidualne na życie, które tak naprawdę oferuje znikomą jego ochronę, bądź zapewnia wypłatę niskiej sumy w razie wypadku? Czasem lepiej dopłacić  i czuć się bardziej komfortowo. Oczywiście nie oznacza to, że do szczęścia zawsze potrzebny jest pełny pakiet świadczeń. Trzeba wiedzieć jakie pakiety mogą być przydatne.

Od przybytku głowa jednak boli

Zbyt duża liczba dodatkowych opcji w ubezpieczeniu to zły wybór. Wraz z kolejnym pakietem ochronnym pojawiają się kolejne z niego wyłączenia i dodatkowe koszty. Czy pracownikowi biurowemu, który nie uprawia ekstremalnych sportów potrzebne jest zabezpieczenie od ekstremalnych sytuacji? Raczej nie. Jeśli w zakładzie pracy nie jest się narażonym na oddziaływanie szkodliwych substancji bądź utratę zdrowia z tego powodu – być może nie warto ubezpieczać się od wszystkich wyjątków i wypadków jakie oferuje ubezpieczyciel.

Dokładność kluczem do sukcesu

Zanim wybierze się odpowiednie ubezpieczenie indywidualne na życie warto zapoznać się z kilka ofertami. Nie zawsze pierwszy wybór musi być najlepszy. Czasem lepiej przebrnąć przez stos ulotek i stron internetowych by lepiej wybrać – w końcu taka polisa to decyzja na wiele lat.